Wolontariat "Dobre Serce'' już od 2005 roku pomaga ludziom bezrobotnym, chorym, rodzinom wielodzietnym a szczególnie chorym dzieciom z powiatu grójeckiego, białobrzeskiego i piaseczyńskiego. Realizujemy program UE-PEAD (Programme Europeen d'Aide aux plus Demunis - Europejski Program Pomocy Żywnościowej) współpracując z Radomskim Bankiem Żywności i pomagamy w pomocy żywnościowej, ale także organizujemy z podopiecznymi społeczne akcje.

TU ZNAJDUJE SIĘ KOPERTA ŻYCIA

RATUNEK W LODÓWCE

Z inicjatywy WolontariatuDobre Serce przy współpracy z Burmistrzami i Wójtami Gmin Powiatu Grójeckiego organizują akcjęKoperta Życia. To może być ratunek dla wielu starszych, chorych i samotnych osób.

Koperta życiato akcja, która ma usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego i niejednokrotnie uratować życie potrzebującym. Na specjalnym formularzu zapisane najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia. to kluczowe dane dla podjęcia przez ratowników szybkich i trafnych decyzji. Wypełniony formularz wkłada się do specjalnie przygotowanej koperty, a z kolei do lodówki.

Dlaczego lodówka? Bo jest to urządzenie praktyczne obecne w każdym domu. Ratownikom medycznym łatwiej jest zlokalizować niż np. szufladę. Na lodówce naklejona jest specjalna naklejka z informacją, która sygnalizuje, że chory korzysta zKoperty życia

Często zdarza się, że po przyjeździe karetki problemy z wdrożeniem zabiegów ratujących zdrowie lub życie. Schorowani pacjenci, szczególnie ci, w podeszłym wieku, nie znają terminologii medycznej i nie potrafią sprecyzować przebytych badań czy zabiegów przeprowadzanych podczas ostatnich wizyt w szpitalu. Czasem trudno o logiczny kontakt z pacjentem. Jeśli będziemy wiedzieli, gdzie w mieszkaniu znajduje się karta choroby pacjenta, to zdecydowanie szybciej będzie można zdiagnozować uczulenia, choroby, wdrożyć leczenie i postępowanie ratunkowe.

OKopercie życiabędą poinformowani ratownicy pogotowia obsługujący gminę. Koperty można będzie też bezpłatnie odebrać w każdej niżej wymienionej gminie lub mopsach i gopsach oraz uzyskać dodatkowe informacje i pomoc w wypełnieniu formularza.

Dla osób mających kłopoty z wypełnieniem formularza, przekazujemy kontakt do osoby, która pomoże mu w tym. Koordynatorem całej akcji jest Karol Pietrzak z Wolontariatu „Dobre Serce” Numer kontaktowy: 515 309 536. Jednocześnie informujemy, że w każdej gminie odbywały będą się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu seniorzy dowiedzą się jak zachować się podczas różnych stanów zagrażających życiu. Podczas szkoleń każdy uczestnik otrzyma kopertę wraz z naklejkami i kartami.

Kopertę życia znajdują się w gminach: Nowe Miasto, Mogielnica, Błędów, Belsk Duży, Pniewy, Goszczyn, Jasieniec, Chynów. Natomiast w Grójcu kopertę można odebrać w siedzibie Wolontariatu „Dobre Serce” i w spółdzielni mieszkaniowej „Samopomoc”

WOLONTARIAT DOBRE SERCE przy Obywatelskim Ruchu Obrony Bezrobotnych
05-600 GRÓJEC, OS. POLNA 9 lokal 0
E-mail: dobreserce@dobreserce.com.pl , www.dobreserce.com.pl
tel. 515 309 536, 609-258-240

Koperta życia

Twoja nadzieja na szybką

i skuteczną pomoc

Koperta życia to dla ratowników medycznych szybki dostęp

do informacji o Twoim zdrowiu.

Jak działa „Koperta życia”? Każdy otrzymuje:

  • plastikową kopertę
  • kartę informacyjną do wypełnienia
  • naklejkę na lodówkę
  • naklejkę na kopertę

Instrukcja

  • wypełnij kartę informacyjną
  • włóż wypełnioną kartę informacyjną do koperty
  • na kopertę naklej naklejkę „Koperta życia”
  • kopertę z naklejką umieść w lodówce tak, aby była

zawsze dostępna i widoczna

  • na lodówkę przyklej naklejkę z napisem „TU JEST Koperta życia”

PLIKI DO POBRANIA:

Copyright © Wolontariat Dobre Serce.